سیستم جلو بندی مرسدس بنز

سیستم جلو بندی مرسدس بنز

از مواردی که در تولیدات اخیر این شرکت بزرگ خودرو سازی به کار گرفته می شود سیستمی در خودروهای مرسدس بنز وجود دارد که سبب می شود با تقسیم وزن بیشتر بر چرخ ها اصطکاک بین چرخ ها و سطح جاده بیشتر شده و همین امر سبب افزایش ثبات خودرو و جلوگیری از حرکات تند و ناگهانی آن می شود.

مواردی که گفته شد نشان دهنده اهمیت بالای سیستم جلوبندی خودرو است و باید توجه داشته باشیم تا هنگامی که یکی از اجزای سیستم جلوبندی دچار نقص شده و نیاز به تعویض می باشد از قطعات با کیفیت استفاده می کنیم تا عملکرد صحیح خودرو تضعیف نشود.

جلو بندی ماشین قسمت زیرین وجلویی خودرو بوده که ارتباط بین اتاق خودرو و شاسی را برقرار می نماید.

اجزا تشکیل دهنده سیستم جلوبندی سیستم جلو بندی ماشین عبارتند از ...

فنرها، کمک فنرها، بوش یا سیبک ، طبق ها .

فنرها مهمترین جزء سیستم جلوبندی خودرو بخصوص در مواردی مانند جلو یندی مرسدس بنز و با استفاده از خاصیت فنر ارتعاشات را به خود جذب نموده و مانع از انتقال آن به داخل کابین می شوند .

فنرهای مورد استفاده در جلو بندی خودرو شامل فنرهای اول پیچشی و تخت است .

اما باید توجه داشت که فنرها به تنهایی نمی توانند ارتعاشات را فانی نمایند و حتی ممکن است برای یک مدت طولانی نوسان کنند لذا به منظور کنترل این نوسانات از کمخک فنرها استفاده می شود.

سیبک ها عمدتاً قطعات کروی فلزی هستند که به یک بازو وصل می شوند.

در صورتی که به قسمت زیرین خودرو دسترسی دارید ،به سیستم تعلیق و جلو بندی به طور مستقیم نگاهی بی اندازید.در صورتی که فنر و کمک فنرها چرب و روغنی به نظر می رسند،این قطعه در حال نشست مایع بوده و در نتیجه به درستی کار نمی کنند.در این صورت نیاز به تعویض دارند ...

سایت : www.autogolchin.ir

 تلفن  : 33554121   33132191

اینستا : mercedesbenzz_golchin

 


منبع: تعمیرگاه مرسدس بنز گلچین


برچسب‌ها: