توصیه های مرسدس بنز برای روغن موتور چیست؟

توصیه های مرسدس بنز برای روغن موتور چیست؟

موتور را تمیز می کند ، خوردگی را مهار می کند ، آب بندی را بهبود می بخشد ، در کاهش مصرف سوخت کمک می کند و همچنین با خنک کردن موتور از دور قسمت های متحرک ، به خنک کننده موتور کمک می کند.

بهترین روغن موتور برای هر مدل مرسدس بنز در دفترچه راهنما ی  اتومبیل مشخص شده است ، اما دستورالعمل هایی کلی برای رعایت آن وجود دارد. مرسدس بنز معمولاً استفاده از روغنهای کاملاً مصنوعی را به جای روغنهای طبیعی توصیه می کند.طبیعتاً بهترین گزینه استفاده از روغن موتور مرسدس بنز است.بسته به مشخصات خودروی شما ، انواع مختلفی از روغن موتور MB وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید.

تفاوت اصلی بین انواع  روغن موتورها چیست؟

اما انتخاب بهترین روغن موتور برای خودروی شما کار آسانی نیست ، به خصوص اگر نمی نمی دانید موتور آن چگونه کار می کند. بنابراین دانستن تفاوت های بین انواع مختلف موتورها از قبیل موتورهای بنزینی ، دیزلی یا توربو و اینکه در کدام خودروها قرار دارند مهم است .در اکثر موتورهای بنزینی ، سوخت و هوا قبل از فشرده سازی با یکدیگر مخلوط می شوند.

این پیش اختلاط قبلاً با کمک یک کاربراتور حاصل می شد ، اما در اتومبیل های مدرن و بزرگتر با تزریق سوخت کنترل شده الکترونیکی انجام می شود. موتور بنزینی پس از مخلوط کردن هوا و سوخت با یکدیگر ، از شاخه های جرقه ای برای شروع روند احتراق استفاده می کند.

موتور بنزینی در حال حاضر در اتومبیل ها ، موتور سیکلت ها ، قایق های موتوری ، بلکه مورس چمن  یا اره برقی یافت می شود.

موتور دیزل یا احتراق فشرده سازی نیز یک موتور احتراق داخلی است ، اما در مورد آن ، بر خلاف موتور بنزینی ، فقط هوا فشرده می شود و بنابراین گرم می شود و باعث احتراق سوختی که در محفظه احتراق تزریق شده است می شود.

در موتورهای دیزلی ، از دوشاخه های درخشش یا پیش گرمکن های محفظه احتراق برای کمک به فرآیند اشتعال در هوای سرد یا هنگامی که موتور از نسبت فشار کمتری یا هر دو استفاده می کند استفاده می شود.موتورهای دیزلی مدت طولانی است که در اتومبیل های بزرگتر مورد استفاده قرار می گیرند ، اما استفاده از آنها در اتومبیل های شهری کوچکتر از دهه 1980 افزایش یافته است.اتومبیل های دارای موتور دیزل معمولاً با سرعت معمولی رانندگی ، اقتصادی تر هستند و قابل اطمینان تر هستند و در نظر گرفته

می شوند که دی اکسید کربن کمتری نسبت به موتورهای بنزینی تولید می کنند.موتور توربو یا موتور دیزلی یا بنزینی است که از یک توربوشارژر استفاده می کند.این توربوشارژر با افزایش هوای اضافی به داخل محفظه احتراق با هدف افزایش راندمان موتور احتراق داخلی انجام می شود.این توربوشارژر در حال حاضر در هر دو موتور بنزینی یا دیزلی متداول است و به دلیل توانایی آن در افزایش قدرت خودرو ، کاهش مصرف سوخت و افزایش بازده عمومی موتور مورد استفاده قرار می گیرد.همچنین از این توربوشارژر برای موتورسیکلت ها ، کامیون ها و حتی هواپیماها استفاده می شود.

کدام مارک های روغن موتور دیگر مورد تأیید مرسدس بنز هستند؟

هنگامی که می دانید ماشین شما از چه نوع موتورروغنی  استفاده می کند ، یافتن روغن مناسب موتور آسانتر است.ش

اگر روغن موتور MB موجود نیست یا در کشور شما[AT1] [AT2]  بسیار گران است ، روغنهای تأیید شده دیگری مانند Mobil 1 نیز وجود دارند.این روغنها راحت تر از روغنهای معدنی در اطراف موتور گردش می کنند ، بنابراین باعث می شود کارایی بیشتری داشته باشد.این واقعیت که سوختهای مصنوعی نیز سریعتر عمل می کنند ، به موتور کمک می کند تا سریعتر به اوج کارایی خود برسد ، در نتیجه باعث افزایش راندمان سوخت و در نتیجه صرفه جویی در هزینه می شود.

جدیدترین خودروهای مرسدس بنز که با نیروی محرک بنزینی ودیزل کار میکننداز این روغن موتورMobil 1â ¢ ESP 0W-40 روغن موتور کاملاً مصنوعی که مقاومت استثنایی در برابر سایش موتور ، در شرایط عادی یا حتی شدیدترین شرایط ممکن ایجاد می کند. این روغن موتور برای کلیه خودروهایی که به مشخصات مرسدس بنز MB 229.31یا MB 229.51 نیاز دارند مناسب است.

با این حال ، برای موتورهای بنزینی با کارایی بالا همراه با موتورهای دیزلی که در مدرن ترین خودروهای کرایه ، SUV و وانت ها استفاده می شود. روغن فرمول 5Mobil 1â ”¢ ESP W-305 بهترین گزینه است روغن کاملاً مصنوعی با محتوای خاکستر کم و مصرف کم روغن ، که به اقتصاد سوخت کمک می کند و باعث کاهش آلودگی هیدروکربن می شود.

این نوع  روغن همچنین دارای مشخصات مرسدس بنز برای مشخصات MB 229.31 و MB 229.51 می باشد.

اگر ماشین شما به مشخصات مرسدس بنز MB 229.3یا MB 229.5 نیاز به تعویض روغن دارد ، می توانیدMobil 1 New Lifeâ ”W 0W-40را انتخاب کنید ، یک روغن مصنوعی مناسب برای جدیدترین فن آوری های موتور از جمله شارژرهای توربو ، مستقیم تزریق ، دیزل و موتورهای هیبریدی با کارایی بالا. در سایت رسمی با مشخصات مرسدس بنز برای مایعات عملیاتی ، لیستی را با سایر روغن موتورهای مورد تأیید مرسدس بنز و همچنین سازنده آنها پیدا خواهید کرد.

اگر انتخاب بهترین روغن برای مراقبت خودروبرای شما دشوار است ، می توانید جهت تعویض روغن موتور بنز  و مشاوره برای انتخاب بهترین روغن موتور، مناسب  با مدل مرسدس بنز شما با نمایندگی مجاز بنز گلچین در تهران تماس حاصل فرمایید

آدرس سایت :www.autogolchin.ir

اینستا :mercedesbenzz_golchin


منبع: تعمیرگاه مرسدس بنز گلچین


برچسب‌ها: